Profil

Většina příběhů o úspěšných podnikatelích a firmách končí odchodem hlavního hrdiny na penzi, kde své zájmy následně orientuje více na rodinu, cestování či filantropii.

 Příběh společnosti Invest & Property Consulting, a.s. začíná přesně naopak. Rozhodnutí k odchodu na penzi, tehdy 35ti letého zakladatele společnosti, který chtěl využít své mnohaleté zkušenosti s investováním, vydělané peníze rozložit do investičních příležitostí a z dividend si užívat života.

Měl za sebou velmi úspěšnou kariéru, dostal se na vrchol, kdy vedl společnost s 250ti zaměstnanci, ale zažil i pád na úplné dno. Jak už to bývá, kdo umí ten umí, tedy následoval vzestup rychlejší, ale bezpečnější, jednotlivé kroky více promyšlené, opatrnější, bezpečnější a s potřebnou dávkou pokory. Psal se rok 2013, kdy vznikla myšlenka na odpočinek.

Jenže jak už to bývá, člověk míní, … Přišel kamarád s volnými finančními prostředky a s dotazem: „Kam investovat?“ Jelikož věděl o zkušenostech i přínosu budoucího penzisty, vložil do portfolia významnou částku. A během roku bylo kamarádů deset a bylo nutné vytvořit systém, jak se o prostředky přátel starat. Pomoc nabídl nový Občanský zákoník a statut svěřenských fondů v roce 2014.

Byla založena společnost Invest & Property Consulting, s.r.o., ke spolupráci přivzati první spolupracovníci. Hlavní myšlenka, která je dosud základním stavebním kamenem společnosti, spočívá v tom, nabídnout lidem profesionální správu majetku tak, aby byl maximálně ochráněn, udržován a spravován za účelem zisku.

Invest & Property Consulting, a.s. tedy zájemci pomůže se zřízením vlastního svěřenského fondu a s jeho profesionální správou.

Pokud máte zájem o správu volných finančních prostředků, můžete od společnosti odkoupit část již prověřeného, ziskového a velmi pečlivě diverzifikovaného portfolia. Odprodejem aktiv společnost generuje volné finanční prostředky, které opět investuje na základě rozhodnutí investiční rady složené z odborníků s bohatými zkušenostmi.

Tedy po založení firmy byla do jejích rukou vložena správa aktiv zakladatele i jeho přátel. Jelikož nejlepší reklamou je dobrá reference, od spokojeného klienta začali přicházet další a další přátelé přátel, to už bylo nutné řešit firemní prostory, zázemí back office, CRM, postupně pak vlastní právník, účetní, projekt management atd.

Jelikož klientů přibývalo a začala být poptávka i od obchodníků, kteří již měli své klienty a neustále vyhledávali nové a zajímavé příležitosti, co za kvalitní produkty by mohli svým klientům nabídnout, začala se navazovat spolupráce i s obchodníky, následně pak bylo nutné vytvořit software. Jelikož množství klientů, obchodníků i spravovaného majetku již bylo tak obsáhlé, že to nebylo možné zvládnout evidovat jen v Excel tabulkách.

Po dvou letech fungování se společnost transformovala na akciovou společnost, která postupně začíná růst jako běžná korporátní společnost. V roce 2017 probíhá již 2 stěhování do větších prostor kanceláří, zavádí se klasická organizační struktura společnosti, team pracovníků, který má na starosti zajistit komfort zázemí pro klienty a obchodníky je již více jak 20 interních a 30 externích pracovníků, obchodní partneři se počítají na desítky a klienti na stovky.

Invest & Property Consulting a.s. je nyní plnohodnotným producentem a obchodním partnerem zkušeným finančním poradcům, kteří chtějí stát u zrodu nově vznikajícího segmentu trhu a tím je profesionální správa majetku.

Invest & Property Consulting a.s. je nyní plnohodnotným producentem a obchodním partnerem zkušeným finančním poradcům, kteří chtějí stát u zrodu nově vznikajícího segmentu trhu, jímž je profesionální správa majetku.