Turbulentní doba ukazuje správnost sázky na konkrétní projekty s trvalou hodnotou

Všichni v dnešních dnech sledujeme především probíhající boj s šířením nemoci COVID-19 a řešíme ochranu před nákazou a péči o své blízké. Současně však jistě registrujeme i zprávy o dopadech světové pandemie na ekonomiku a akciové trhy, které jsou v řadě případů neméně dramatické. Dopady však nebudou všude stejné.

V posledních týdnech se propadají akciové trhy v Evropě, ve Spojených státech i v Asii, bitcoin zažilnejvětší propad za 7 let a díky obchodní válce Saúdské Arábie a Ruska jsou i ceny ropy na rekordně nízkých úrovních. Tyto informace samozřejmě znamenají pro řadu investorů velmi významné ztráty. "Jsme rádi, že můžeme klientům a partnerům naší společnosti, v této nelehké době přinést alespoň jednu pozitivní informaci: portfolia IPC se špatné zprávy z ekonomiky, volatilita a pokles cen prakticky nedotknou," potvrzuje Oliver Kálnássy, statutární ředitel Invest & Property Consulting.

Výhodou IPC je, že nemá žádný vlastní majetek, ani majetek, na jehož správě se podílí, investován do instrumentů, které v posledních dnech a týdnech zaznamenaly tak dramatický propad (akcie, ropa, kryptoměny,..). 80% majetku IPC je kryto nemovitostmi, směnkami a jinými movitými zástavami. Žádný majetek také není spjat s automobilovým průmyslem, cestovním ruchem a pohostinskými službami, o
kterých se předpokládá, že budou postiženy nejvíce. A v žádném případě nejsou ohroženy výplaty benefitů svěřenským fondům.

Právě v těžkých dobách, jaké dnes prožíváme, se plně ukazují výhody strategie IPC, která se zaměřuje na konkrétní projekty se stabilními výnosy a s velmi dobrou regionální a oborovou diverzifikací. Pro klienty jsou v tomto období svěřenské fondy - profesionálně spravované zkušenými správci a garantované svým zakotvením v samostatném zákoně – ideálním nástrojem k zajištění a uchování majetku. I pro případ těch nejhorších scénářů jsou garancí uchování majetku v rodině bez nákladných a časově náročných sporů s mnohdy nejistým výsledkem.

"Všem občanům bych chtěl popřát, aby současnou situaci přečkali s minimem problémů a aby se situace v naší zemi i ve světě co nejdříve stabilizovala a abychom všichni mohli znovu v klidu pracovat, bavit a se a žít. Věříme, že se nám podaří alespoň trochu zlepšit náladu alespoň našim klientům a partnerům nejpozději koncem měsíce března, kdy plánujeme vydat výsledky hospodaření za rok 2019,"  dodává

Oliver Kálnássy.