Trnitá cesta k založení svěřenského fondu: Průkopník IPC na FINfestu prozradí, jaké překážky museli na začátku překonat

Ještě před pár lety nešlo zakládání svěřenských fondů tak hladce jako dnes. Úřady ani notáři si s nimi příliš nevěděli rady a společnosti, které svěřenské fondy spravovaly, se musely poprat s nejednou překážkou. Průkopníkem v této oblasti je společnost IPC. Její výkonná ředitelka Michaela Skálová vystoupí na konferenci FINfest, kde prozradí, kolik problémů bylo nutné kdysi překonat, aby se mohl trust založit.

Více než tisícovka návštěvníků, přes 75 TOP řečníků, 40+ přednášek a 5 sálů s celodenním programem. Na to letos láká největší finanční událost roku. FINfest, prestižní konference finančních profesionálů u nás, proběhne 14. května 2019 v Praze. Ve workshopovém sálu B vystoupí v 11:05 výkonná ředitelka společnosti IPC Michaela Skálová, která v půlhodině atraktivním způsobem zmapuje vývoj svěřenských fondů v České republice. A stojí za to být u toho hned z několika důvodů.

Ty největší zajímavosti a tipy, které se vám hodí do praxe

Společnost IPC je totiž průkopníkem v oblasti svěřenských fondů u nás. Hned v roce 2014, kdy přišly trusty do České republiky, se chopila příležitosti a jako jedna z prvních společností je začala zakládat. Jenže tehdy to nešlo tak snadno jako dnes. Na přednášce se proto společně s Michaelou Skálovou vrátíte o pět let zpátky a dozvíte se, co všechno musela společnost IPC na cestě k založení svěřenského fondu absolvovat a jak probíhalo jednání s nezkušenými úřady a notáři.

„Kdybychom se k tomuto systému měli dnes vrátit, tyto překážky by jistě řadu lidí a společností odradily,” říká Michaela Skálová, která pro FINfest vybírá ty největší zajímavosti a tipy z praxe. V zásobě má také několik podpultových informací, které se mohou hodit každému profesionálovi, který se pohybuje ve světě financí.

Konferenci by si neměl nechat ujít žádný finanční odborník

Účast na konferenci FINfest je takřka povinností pro každého finančního poradce. Na jednom místě se totiž potká nejvíce odborníků a společností z oboru. Načerpejte inspiraci, nové znalosti a motivaci, diskutujte s předními experty a posuňte svou finanční kariéru o velký kus dál.

Michaela Skálová i zástupci společnosti IPC vám budou k dispozici u stánku po celou dobu konference a rádi s vámi proberou všechno, co vás zajímá o svěřenských fondech, investicích a servisu pro profesionální správce majetku. Těšíme se na vás 14. května 2019 v konferenčním centru Cubex (Na Strži 63, Praha 4).