Stali jsme se členy prestižní asociace APRSF

Být součástí tak velké organizace, jako je Asociace pro podporu a rozvoj svěřenských fondů (APRSF), je prestiž. Nejen že sdružuje přední profesionály ze světa financí, ale hraje také klíčovou roli při vytváření legislativy v České republice. Proto jsme ve společnosti IPC poctěni, že jsme se stali jejími členy.

Kdo je APRSF?

Asociace pro podporu a rozvoj svěřenských fondů sdružuje odborníky, kteří působí v oblasti svěřenských fondů a zasazují se o jejich rozvoj a podporu u nás i v zahraničí. APRSF funguje jako platforma pro sdílení názorů a zkušeností,úspěšně se také věnuje šíření povědomí o problematice svěřenských fondů na veřejnosti.

APRSF je rovněž klíčovým orgánem v legislativním procesu a spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti ČR a Ministerstvem financí ČR. Funguje jako místo pro připomínkování vznikající legislativy, snaží se o její zdokonalování a prosazování legislativních zájmů odborníků z oblasti svěřenských fondů.

Proč jsme se stali členy?

Protože si APRSF drží vysokou prestiž, členem se může stát profesionál jednotlivec nebo společnost prvotřídní kvality a odbornosti. „Těší nás, že se nám v IPC daří tento standard dlouhodobě držet a zasloužíme si tak právoplatné místo v této organizaci. Díky členství v APRSF se nám i našim klientům otevírá mnoho možností a příležitostí. Máme snazší vyjednávací pozice s určitými institucemi, které jsou pro naši práci důležité,” říká Michaela Skálová, výkonná ředitelka společnosti IPC.

V IPC s hodnotami, posláním a cíli APRSF souzníme. I my se snažíme budovat povědomí o svěřenských fondech v České republice, a to již od roku 2014, kdy institut svěřenských fondů zakotvil v českém občanském zákoníku. Poskytujeme kvalitní a spolehlivý servis profesionálům, kteří se věnují oblasti správy majetku. Vzděláváme odborníky i veřejnost na nejrůznějších tematických akcích, naposledy na konferenci FINfest, největší tuzemské finanční události roku. Také APRSF pořádá pročleny a veřejnost přednášky,školení, semináře, workshopy, konference a další akce věnované oblasti svěřenských fondů.

Členství v APRSF si velice vážíme.